НОВИНИ

Україна офіційно приєдналася до європейської транспортної мережі TEN-T

TEN-T включає в себе 94 порти, 38 аеропортів та близько 15 тис. км залізниць

У п'ятницю, 24 листопада, Україна офіційно стала частиною загальноєвропейської транспортної мережі TEN-T. Про це повідомив міністр закордонних справ України Павло Клімкін у Twitter.

Він зазначив, що між Україною і Євросоюзом був укладений документ про "Взаєморозуміння високого рівня про поширення карт Транс’європейської транспортної мережі (TEN-T) на Україну.".

"Важливий крок для подальшої інтеграції транспортних мереж України та ЄС - тепер будемо в європейській мережі", - підсумував Клімкін.

Загальноєвропейська транспортна мережа TEN-T - це інфраструктурний проект Євросоюзу, який передбачає створення до 2050 року нової транспортної системи на території ЄС, включає 94 порти, 38 аеропортів та близько 15 тис. км швидкісних залізниць.

Рішення про поширення TEN-T на сусідні з ЄС країни, у тому числі на Україну, було прийнято 21 червня 2016 в Роттердамі міністрами транспорту країн Євросоюзу, "Східного партнерства" та Європейською комісією.

Раніше президент України Петро Порошенко підписав Закон України «Про ратифікацію Фінансової угоди (Проект «Міський громадський транспорт України») між Україною та Європейським інвестиційним банком».