НОВИНИ

  ▪   Юрій Лапаєв

Порошенко: На саміті "Східного партнерства" вдалося відстояти ключові позиції для України

За словами президента, за останні два дні, він провів зустрічі з 15 лідерами країн ЄС.

Після саміту "Східного партнерства", який пройшов у Брюсселі 24 листопада, президент Петро Порошенко заявив, що Україна ставила перед собою дуже амбітні завдання. Про це повідомляє кореспондент Тижня.

"В фінальній резолюції саміту є перспектива українських європрагнень. Вдалося вирішити об'єднаня ЄС навколо миротворчої місії на Донбасі. Ми активно просуваємо цю позицію в ООН. Сьогодні вдалося включити цю позицію в фінальну резолюцію", - сказав Порошенко.

Президент також повідомив про включення в фінальну резолюцію питань про партнерство "Плюс", про доступ до єдиного цифрового ринку ЄС, доступ до енергетичного ринку ЄС та митного союзу.

"Ми домовилися з представниками Єврокомісії про те, що українська сторона вивчить і продемонструє прагматичний підхід, що саме це може дати Україні. Вивчимо питання доступу до Шенгенського союзу, який розширяє можливості безвізового режиму для українців. На переговорах з головою Єврокомісії домовилися про план Маршалла для України", - зазначив глава держави. 

Порошенко додав, що побудова дорожньої карти також буде опрацьована українською стороною.

"Вишенька на торті – ми домовилися про те, що наступного тижня Єврокомісія випустить коммюніке про амбітний проект макрофінансової допомоги на 2018-2019 роки, три транші. Починаємо працювати прямо з січня 2018 року, обсяги приблизно ті самі, як і розмір останнього траншу. Я сподіваюся на те, що ці домовленості будуть реалізовані найближчим часом. Не тільки Україна має виконувати свої зобов’язання перед ЄС, але і ЄС має нарешті виконувати свої зобов’язання", - сказав президент.

"Чи вдалося нам реалізувати все що хотіли - ні. Європа має бути більш жорсткою, об'єднанішою  і рішучою. Але на сьогоднішній день було чітко продемонстровано,  що Україна самостійний гравець, з яким рахуються європейські лідери. За останні два дні були зустрічі з 15 лідерами країн ЄС, з якими обговорювався перелік проблем, на яких я наголосив", - сказав Порошенко.

Він додав, що приєднання до енергетичного  простору,  як і до цифрового, як і роумінг, -  це все складова частина пакету "Східне партнерство плюс", який сьогодні увійшов у спільну декларацію.

Як повідомлялося, учасники п'ятого саміту "Східного партнерства" ухвалили декларацію за результатами зустрічі.

Нагадаємо, у рамках саміту "Східного партнерства" президент України Петро Порошенко провів зустріч з Федеральним канцлером ФРН Ангелою Меркель.  Сторони обговорили небезпечний розвиток ситуації на Донбасі, спровокований порушенням режиму припинення вогню російськими бойовиками, включаючи випадки обстрілів цивільних об’єктів, а також ситуацію у Луганську.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.