НОВИНИ

У Брюсселі стартує п’ятий саміт "Східного партнерства"

Країн-учасниць саміту представляють президент України Петро Порошенко, президент Вірменії Серж Саргсян, президент Азербайджану Ільхам Алієв, прем’єр-міністр Грузії Георгій Квірікашвілі та прем’єр-міністр Молдови Павел Філіп.

У п’ятницю, 24 листопада, у Брюсселі починається п’ятий саміт "Східного партнерства" на рівні глав держав та урядів.

Євросоюз на саміті представлятимуть президент Європейської ради Дональд Туск, глава Єврокомісії Жан-Клод Юнкер, глава зовнішньополітичної служби Федеріка Могеріні, європейський комісар з питань європейської політики сусідства та переговорів з розширення Йоганнес Ган і європейський комісар з питань торгівлі Сесілія Мальмстрьом.

Країн-учасниць "Східного партнерства" представляють президент України Петро Порошенко, президент Вірменії Серж Саргсян, президент Азербайджану Ільхам Алієв, прем’єр-міністр Грузії Георгій Квірікашвілі та прем’єр-міністр Молдови Павел Філіп.

Зазначається, що замість президент Білорусі Олександр Лукашенко, який відмовився від участі в саміті, Мінськ представлятиме міністр закордонних справ Володимир Макей.

"Що стосується запрошень, то вони були адресовані главам держав та урядів відповідних країн в залежності від Конституції. Кого направити - це вибір кожної країни. Ми зрозуміли, що у випадку з Білоруссю вона буде представлена міністром закордонних справ", - сказав високопосадовий європейський дипломат.

Нагадаємо,  Європарламенту у закордонних справах затвердив проект резолюції, яка пропонує конкретні заходи на підтримку країн "Східного партнерства", зокрема, України, Молдови та Грузії.

Як повідомлялося,  саміт в Брюселі буде присвячений розгляду двох основних питань: підведення підсумків роботи з часів останньої зустрічі в Ризі, а також формулювання майбутніх завдань. 

 

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.