НОВИНИ

Репресії в Криму. У Євросоюзі висловили солідарність з кримськотатарською спільнотою і всією Україною

Туск також зазначив, що ЄС ніколи не визнають анексію Криму.

Голова Європейської Ради Дональд Туск заявив, що Євросоюз ніколи не визнає незаконну російську анексію Криму. Про це він написав у Twitter, після зустрічі з президентом України Петром Порошенком.

Туск також виловив солідарність з кримськотатарською спільнотою і всією Україною через смерть кримськотатарської активістки Веджіє Кашки.

"Зустрівся з президентом Порошенко в рамках підготовки саміту Східного партнерства. З сумом згадали про смерть легендарної активістки Веджіє Кашка і висловили солідарність з кримськотатарською спільнотою і всією Україною. ЄС ніколи не визнає незаконну російську анексію Криму", - написав Туск.

Нагадаємо, 23 листопада, померла активістка кримськотатарського руху Веджіє Кашка після затримання силовиками РФ. Прокуратура АР Крим порушила кримінальне провадження за статтею про "умисне вбивство".

Як повідомлялося, російські силовики в окупованому Сімферополі 23 листопада затримали кількох членів Меджлісу кримськотатарського народу за начебто "вимагання в особливо великому розмірі" у громадянина Туреччини. Зазначається, що затримання відбулося в кафе "Медобори" на вулиці Воровського біля Київського районного суду.

Як повідомлялося, Управління Міністерства внутрішніх справ Росії по окупованому Криму "порушило кримінальну справу" за ознаками злочину, передбаченого частиною 2 статті 163 Кримінального кодексу Росії ("Вимагання, вчинене групою осіб").

При цьому у Крим_SOS повідомили імена затриманих: Бекір Дегерменджі, Асан Чапух, Казим Аметов.

Згодом адвокат Едем Семедляєв заявив, що жодного адвоката до затриманих членів Меджлісу кримськотатарського народу не впустили.