НОВИНИ

Литва внесла до "списку Маґнітського" понад 40 осіб

За словами автора резолюції, до списку включили осіб, які пов'язані із вбивством Сєргєя Маґнітського.

Литовський Сейм проголосували за резолюцію щодо внесення 44 осіб до "списку Маґнітського", яким заборонено відвідувати країну. Відповідне рішення 23 листопада підтримало 83 депутата, пише латвійське видання Diena.

Згідно з повідомленням, жоден парламентарій не голосувала проти, тільки один утримався.

"Цією резолюцією я хочу закликати уряд включити в чорний список осіб, які пов'язані із вбивством Сєргєя Маґнітського. Тоді у нас дійсно буде список Маґнітського", - заявив депутат Габріелюс Ландсбергіс.

Так, у списку значиться глава Слідчого комітету Росії Алєксандр Бастрикін, який керував справою Сєргєя Маґнітського, а також заступник голови Слідчого комітету при Міністерства внутрішніх справ Олег Логунов, судді Єлєна Сташина, Алєксєй Кріворучко, Свєтлана Ухналєва, Сєргєй Подопрігоров та інші.

Нагадаємо, 16 листопада Сейм Литви прийняв аналог "закону Маґнітського", яким передбачається обмеження в'їзду в країну для іноземців причетних до корупції та злочинів проти особистості.

Нагадаємо, Сєргєй Маґнітскій, юрист фонду Hermitage Capital, заявив про розкриття великого розкрадання бюджетних коштів, після чого сам був звинувачений в ухилянні від сплати податків. Його взяли під варту. Маґнітскій помер в СІЗО в Москві у 2009 році. Правозахисники впевнені, що Маґнітскій помер через погані умови утримання та відмову у медичній допомозі з боку слідства, яке домагалося від нього свідчень, вигідних для низки корумпованих силовиків. У березні 2013 року слідчий комітет РФ припинив кримінальну справу за фактом смерті Маґнітского за відсутністю складу злочину. У 2012 році в США прийняли "закон Маґнітского", що об'єднав скасування поправки Джексона-Веніка, яка обмежувала торгівлю між державами, і одночасно ввів візові санкції щодо порушників прав людини в Росії.ф

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.