НОВИНИ

Затримані ФСБ кримськотатарські активісти вимагали повернути вкрадені гроші Веджіє Кашки

Зловмисником виявився громадянин Туреччини.

Громадянин Туреччини, вкрав гроші сім'ї ветерана кримськотатарського національного руху Веджіє Кашки. Про це повідомляє активіст кримськотатарського національного руху Наріман Джелял, пишуть Крим.Реалії.

Зазначається, що затримана 23 листопада, група кримськотатарських активістів намагалася повернути ті кошти, які забрав крадій.

 «Громадянин Туреччини Юсуф Аїта є аферистом, він втерся в довіру до однієї відомої кримськотатарської сім'ї (ветерана кримськотатарського національного руху Веджіє Кашки – КР) і вкрав у неї велику суму грошей. Затримані активісти, знаючи про проблеми цієї сім'ї, намагалися переконати турка повернути гроші. Зрештою, або сам турок вирішив позбутися уваги, або силовики використали цю ситуацію, щоб чинити тиск на цю групу активістів», – розповів Джелял.

Нагадаємо, 23 листопада, померла активістка кримськотатарського руху Веджіє Кашка після затримання силовиками РФ.

В анексованому Сімферополі сьогодні, 23 листопада, затримали кількох членів Меджлісу кримськотатарського народу за начебто "вимагання в особливо великому розмірі" у громадянина Туреччини. Зазначається, що затримання відбулося в кафе "Медобори" на вулиці Воровського біля Київського районного суду.

Як повідомлялося, Управління Міністерства внутрішніх справ Росії по окупованому Криму "порушило кримінальну справу" за ознаками злочину, передбаченого частиною 2 статті 163 Кримінального кодексу Росії ("Вимагання, вчинене групою осіб").

При цьому у Крим_SOS повідомили імена затриманих: Бекір Дегерменджі, Асан Чапух, Казим Аметов.

Згодом адвокат Едем Семедляєв заявив, що жодного адвоката до затриманих членів Меджлісу кримськотатарського народу не впустили.