НОВИНИ

МЗС України відреагувало на затримання кримських татар в окупованому Криму

У відомстві закликали окупантів "припинити знищення корінного народу" півострова.

У Міністерстві закордонних справ засудили обшуки та затримання кримських татар в анексованому Криму та зажадали від окупаційної влади "припинити знищення корінного народу" півострова. Про це в четвер, 23 листопада, у Twitter написала речниця МЗС Мар'яна Беца.

"Знову обшуки, затримання в окупованому Криму. Помста РФ за резолюцію 3-го комітету Генеральної Асамблеї ООН по Криму? Вимагаємо припинити знищення корінного народу Криму", – наголосила вона.

 

Як повідомлялося, у анексованому Сімферополі 23 листопада затримали кількох членів Меджлісу кримськотатарського народу за начебто "вимагання в особливо великому розмірі" у громадянина Туреччини. Зазначається, що затримання відбулося в кафе "Медобори" на вулиці Воровського біля Київського районного суду. 

Управління Міністерства внутрішніх справ Росії по окупованому Криму "порушило кримінальну справу" за ознаками злочину, передбаченого частиною 2 статті 163 Кримінального кодексу Росії ("Вимагання, вчинене групою осіб"). Російські силовики затримали - Бекір Дегерменджі, Асан Чапух, Казим Аметов, Веджіє Кашка (повезли в лікарню).

Згодом адвокат Едем Семедляєв заявив, що жодного адвоката до затриманих членів Меджлісу кримськотатарського народу не впустили.

Крім того, російські спецслужби провели обшуки в Бекіра Дегерменджі, батька фігуранта «справи 26 лютого» Мустафи Дегерменджі, в селі Грушівка під Сімферополем. Другий обшук відбувся у Грушівці в будинку Казіма Аметова, до якого під'їхали чотири машини з силовиками. А третій обшук пройшов в селі Южне під Феодосією в активістки кримськотатарського національного руху Ельміри Газієвої

Згодом, стало відомо, що активістка кримськотатарського руху Веджіє Кашка померла після затримання силовиками РФ

Додамо, що  14 листопада Третій комітет 72-ї сесії ГА ООН схвалив проект резолюції «Стан з правами людини в Автономній Республіці Крим та м. Севастополь (Україна)». Незважаючи на шалений тиск з боку Російської Федерації, «за» документ проголосували 71 держав, проти 25 і 77 утрималися під час голосування.