НОВИНИ

У САП пояснили передачу провадження щодо НАЗК до СБУ

Розслідування про нібито фальсифікацій перевірок електронних декларацій Нацагентством передали Спецслужбі через конфлікт інтересів.

У Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі повідомили, що передали провадження щодо Національного агентства з питань запобігання корупції до Служби безпеки через конфлікт інтересів. Про це пише "Слово і діло".

Так, справу про нібито фальсифікацій перевірок електронних декларацій НАЗК була направлено до СБУ через те, що одним із потерпілих є перший заступник директора Національного антикорупційного бюро Гізо Углав, який має стосунок до органу досудового розслідування.

"На підставі заяви Ганни Соломатіної 10 листопада 2017 року НАБУ розпочате відповідне кримінальне провадження. Водночас у зв'язку з тим, що згідно з її ж свідченнями, одним із потерпілих від нібито незаконних дій членів НАЗК є перший заступник директора НАБУ Гізо Углава, з метою усунення можливого конфлікту інтересів і неупередженості слідства генеральним прокурором Юрієм Луценком за клопотанням САП 17 листопада 2017 року підслідність у провадженні визначена за ГСУ СБУ", –  повідомили в САП.

Водночас, у прокуратурі зазначили, що фігурант провадження, начальник другого управління Головного управління з боротьби проти корупції та організованою злочинністю СБУ Сергій Карпушин, не має жодного стосунку до підрозділу досудового розслідування, тому про конфлікт інтересів у цій ситуації не йдеться.

Як повідомлялося 17 листопада, Генеральний прокурор Юрій Луценко передав розслідування щодо зловживань у Національному агентстві з питань запобігання корупції Службі безпеки України.