НОВИНИ

У Києві "декомунізували" один зі скверів

Тепер сквер імені Косіора на Лук'янівці носитиме ім'я українського воєначальника УНР Петра Болбочана.

Київська міська рада на пленарному засіданні прийняла рішення про перейменування скверу імені Косіора на вулиці Січових Стрільців, 86  у Шевченківському районі столиці на сквер імені Петра Болбочана.

Зазначається, що дане рішення підтримали 85 депутатів.

Читайте також: Справжня декомунізація

«Громадське обговорення відповідного перейменування проходило з 1 березня до 1 травня 2017 року на єдиному веб-порталі територіальної громади міста в спеціальні рубриці Е-Місто. До голосування долучилися 375 громадян, з них зміну назви підтримали 78%, тобто 294 особи», - повідомила прес-служба Київради.

Наголошується, що постать українського воєначальника Петра Болбочана відіграла визначну роль в історії України.

«Він стояв біля витоків української армії у революційному 1917 р., коли став командиром Республіканського полку, а вже в наступних роках його популярність, як командира найбільш боєздатного і дисциплінованого з’єднання української армії – Запорізького корпусу, досягла своєї вершини.  1918 року Болбочан сформував Республіканський курінь. Він взяв участь у придушенні січневого заколоту більшовиків та в обороні Києва від Муравйова», - йдеться у заяві.

Нагадаємо, 27 вересня Кабінет міністрів України ухвалив рішення про перейменування окремих населених пунктів і районів у Донецькій і Чернігівській областях. Так, через закон про декомунізацію перейменуванню підлягають Артемівська (нова назва – Бахмутська), Красноармійська (Покровська), Тельманівська (Бойківська) районні державні адміністрації Донецької області та Щорська (Сновська) РДА Чернігівської області.

Як повідомлялося, 15 травня 2015 року Президент України Петро Порошенко підписав чотири закони про декомунізацію. Документами забороняється радянська символіка, засуджується комуністичний режим, відкриваються архіви радянських спецслужб та визнаються борцями за незалежність України УПА й інші організації.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.