НОВИНИ

"Приватний кордон". Москаль прокоментував спецоперацію на Закарпатті

За словами керівника Закарпатської обласної, затриману екс-главу Берегівського відділу Дежгеокадастру Еріку Шинкевич уже відпустили під домашній арешт.

Глава Закарпатської обласної держадміністрації Геннадій Москаль прокоментував спецоперацію силовиків щодо схеми "приватний кордон" та спростував інформацію про понад 100 обшуків та десятки затриманих. Про це йдеться в заяві оприлюдненій на офіційному сайті Москаля в вівторок, 21 листопада.

"Ніяких сотень обшуків на Закарпатті не проводилося й не могло проводитися за півтора дні. Не було жодних вилучень "арсеналів зброї", "величезної кількості наркотиків", "мільйонів євро, доларів і гривень", у ході спецоперації не вилучили навіть однієї пачки сигарет, – наголосив Москаль. 

Він додав, що інформація про десятки затриманих злочинців теж не відповідає дійсності.

Згідно з повідомленням, у операції на Закарпатті не були задіяні ні Чопський, ні Мукачівський прикордонні загони, ні обласне управління СБУ, ні прокуратура.

За його словами, затримали лише екс-керівницю Берегівського відділу Дежгеокадастру Еріку Шинкевич, яку одразу ж відпустили під домашній арешт. 

"Дозвільну документацію на "приватизацію кордону", підписувала не вона, а колишній в.о. начальника обласного управління Держгеокадастру В.Токар, який давно втік за кордон. Що ж до затриманого А.Горвата, котрий оформив на себе прикордонну землю в 2014 р., то його також уже відпустили додому", – повідомив глава Закарапаття.

Він також зазначив, що Україна в межах Закарпаття має 130 км кордону з Угорщиною, 205,4 км кордону з Румунією, 98,5 км кордону зі Словаччиною і 33,4 км з Польщею.

"І на всю цю територію Державна прикордонна служба не має жодного документа, який посвідчує право постійного користування землею", – наголосив Москаль. 

Нагадаємо, у Закарпатській області 16 листопада працівники Державної прикордонної служби (ДПСУ), спільно з підрозділами Служби безпеки України та військовою прокуратурою розпочали масштабну спецоперацію пов'язану із організацією незаконної діяльності на державному кордоні України з Угорщиною. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.