НОВИНИ

Прокуратура Криму вирішила ініціювати міжнародний суд проти окупаційної влади

За словами прокурора АРК Гюндуза Мамедова, прокуратура має намір ініціювати міжнародний судовий процес за прикладом Нюрнберзького процесу.

Прокуратура Автономної Республіки Крим вирішила ініціювати міжнародний судовий процес проти окупаційної влади півострова за прикладом Нюрнберзького процесу. Про це повідомив прокурор АРК Гюндуз Мамедов, передає прес-служба прокуратури АРК.

За його словами, на початку поточного року він поставив завдання своїм працівникам сформувати доказову базу для розгляду фактів, пов'язаних з воєнними злочинами, а саме - злочинами проти людяності, геноциду, які вчиняються окупантами на території півострова, в Міжнародному кримінальному суді.

"Наша мета: ініціювати міжнародний судовий процес проти окупаційної влади за прикладом Нюрнберзького процесу. До відповідальності повинні бути притягнуті не лише виконавці, а й ті, хто віддавав злочинні накази", – констатує прокурор.

Він зазначає, що спільно з неурядовими правозахисними громадськими організаціями підготовлено перше інформаційне повідомлення, яке скерують до Міжнародного кримінального суду. На завершальній стадії є ще одне.

"Тобто, можу відверто запевнити, що ми впевнено крокуємо до початку розслідування у Гаазі злочинів, що вчиняються в Криму, та сподіваюся на міжнародний судовий процес, подібний Нюрнберзького процесу", – сказав Мамедов.

Нюрнберзький процес – це міжнародний судовий процес над колишніми керівниками гітлерівської Німеччини, який проходив у місті Нюрнберг з 20 листопада 1945 по 1 жовтня 1946 року в Міжнародному військовому трибуналі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.