НОВИНИ

У Іраку суд визнав неконституційним референдум в Курдистані

Відповідно до ухвали суду, усі наслідки голосування також скасовуються.

У Іраку Верховний суд визнав неконституційним референдум про незалежність Курдистану.  Про це пише AFP.

"Суд виніс ухвалу про визнання неконституційним референдуму, що відбувся 25 вересня 2017 року в Іракському Курдистані", - йдеться у повідомленні.

Суд також анулював результати референдуму, ухваливши скасувати усі наслідки голосування.

Як повідомлялося, Іракський Курдистан 24 жовтня заявив про готовність заморозити результати референдуму щодо незалежності та ініціювати переговори з владою Іраку. Крім того, курди виступили з пропозицією встановити режим припинення вогню в Курдистані. Згодом, 27 жовтня Ірак та Курдистан домовилися про припинення бойових дій на півночі Іраку. 

Нагадаємо, референдум про незалежність Іракського Курдистану пройшов в регіоні 25 вересня. Проти його проведення, крім центральної влади країни, виступили США, Іран і Туреччина. Напередодні референдуму Іран і Туреччина закрила кордон з регіоном.

Виборча комісія заявила, що 92% з 3,3 мільйона курдів та не-курдів, які віддали свої бюлетені, підтримали відокремлення від Іраку. Оголошення результатів відбулося попри заклик прем'єр-міністра Іраку Гайдера аль-Абаді, який виступив за "скасування" підсумків цього опитування й діалог "в рамках конституції".

Згодом у ЗМІ повідомили, що Іракський Курдистан вирішив провести президентські та парламентські вибори 1 листопада. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.