НОВИНИ

У Білорусі затримали керівника українського заводу

Олександр Скиба зателефонував дружині з чужого номера й повідомив, що його затримали працівники КДБ Білорусі.

Комітет державної безпеки Республіки Білорусь затримав ще одного українця – очільника підприємства ПАТ "Завод обважнювачів" (м. Костянтинівка Донецької обл.) Олександра Скибу. Про це йдеться в листі на ім'я посла України в Білорусі Ігоря Кизима від 16 листопада, пише LB.ua.

У зверненні, підписаному виконувачем обов'язків голови правління цього заводу Козьменком, стверджується, що директор заводу прибув до Мінську 15 листопада у відрядження на перемовини з ВАТ "Мінський тракторний завод", з яким українське підприємство має договір про постачання продукції, що використовується в ливарному виробництві білоруського заводу.

Скиба вилетів з Києва до Мінська рейсом 15 листопада о 14:20 і прибув туди о 16:15 за місцевим часом. Назад повернутися він збирався того самого дня, про що він повідомив телефоном о 19:20 за київським часом.

Однак наступного разу на зв'язок Скиба вийшов уже вранці - він зателефонував дружині з чужого білоруського номера й повідомив, що його затримали працівники КДБ Білорусі.

"Намагаючись дізнатися про долю нашого співробітника, я звернувся на телефон, знайдений у мережі Інтернет, до оперативного чергового Управління КДБ Білорусі у м. Мінську із запитом про затримання нашого співробітника. Людина, яка відрекомендувалася заступником оперативного чергового, підтвердила мені факт утримання нашого співробітника в цій установі", - йдеться в листі.

При цьому представник КДБ Білорусі не повідомив про причини й цілі затримання, пообіцявши передзвонити, якщо виникне така потреба.

Нагадаємо, 17 листопада голова Національної суспільної телерадіокомпанії (НСТУ) Зураб Аласанія повідомив, що у Білорусі затримали кореспондента "Українського радіо" Павла Шаройка за підозрою в шпигунстві. У МЗС заявили, що вживають заходів у справі захисту затриманого. Своєю чергою дипломатичне представництво України в Республіці Білорусь направило до Міністерства закордонних справ країни ноту через затримання журналіста "Українського радіо" Павла Шаройка. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.