НОВИНИ

У Німеччині провалилися коаліційні переговори

Канцлер Німеччини Ангела Меркель заявила, що шкодує про провал переговорів.

У Німеччині провалилися переговори щодо формування правлячої коаліції посля того, як їх покинула Вільна демократична партія. Про це повідомляє Deutsche Welle.

"Вільна демократична партія" (FDP) в ніч на понеділок оголосила про вихід з переговорів після того, як "досягнуті компроміси знову поставлені під сумнів", - йдеться у повідомленні.

"Краще не керувати, ніж керувати неправильно", - сказав лідер партії Крістіан Лінднер.

Пізніше у Twitter він коротко пояснив рішення своєї партії залишити переговори. "Ми нікого не звинувачуємо в тому, що вони дотримуються своїх принципів, але ми також відстоюємо свої. Ми проголосували за те, щоб змінити поточні тенденції, але ми не змогли досягти згоди", - написав він.

Канцлер Німеччини Ангела Меркель заявила, що шкодує про провал переговорів, зазначивши, що вона та її консервативний блок вважали, що вони "перебувають на шляху, з яким ми могли б досягти згоди".

"Я дуже шкодую, з повною повагою до FDP, що ми не змогли досягти взаємної згоди", - сказала вона.

Меркель і надалі залишатиметься виконуючим обов'язки канцлера, але тепер перспективи формування нового уряду залишаються незрозумілими.

Її консерватори можуть провести переговори лише з "зеленими", щоб сформувати уряд меншості.

В іншому випадку, Меркель може спробувати переконати соціал-демократів, які були другою за величиною партією на вересневих виборах, приєднатися до неї, щоб знову сформувати велику коаліцію. Проте, СПДН неодноразово заявляла, що у майбутньому Бундестазі вона буде в опозиції.

Якщо обидва варіанти не спрацюють, то наступного року відбудуться дострокові парламентські вибори.

Меркель сказала, що у понеділок проінформує про провал переговорів президента Франка-Вальтера Штайнмаєра, який має повноваження оголошувати  нові вибори. Це свідчить про те, що варіант створення уряду меншості з "зеленими" малоймовірний і Німеччина може знову піти на вибори.

Нагадаємо, що Християнський-демократичний союз (ХДС) та Християнський-соціальний союз (ХСС) теоретично могли почати коаліційні переговори з лібералами і Зеленими відразу після виборів до Бундестагу - вранці 25 вересня. Проте канцлерка Німеччини Анґела Меркель (Angela Merkel) вирішила дочекатися результатів земельних виборів у Нижній Саксонії 15 жовтня. У ХДС сподівалися, що їхні результати зміцнять позиції канцлерки на майбутніх коаліційних переговорах. Проте християнські демократи програли вибори, тож позиції Меркель напередодні переговорів щодо "Ямайки" ослабли. Втім, за даними опитувань, коаліцію у такому форматі підтримують 57% німців.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.