НОВИНИ

На Тернопільщині перепоховали понад 50 українців, розстріляних нацистами

Останки понад півсотні розстріляних українських патріотів перепоховали на міському кладовищі Чорткова.

У Тернопільській області у неділю, 19 листопада, останки понад 50 українців, розстріляних нацистами у листопаді 1942 року біля райцентру Чортків, перепоховали на міському кладовищі. Про це повідомляє Укрінформ.

"Ще кілька десятків років тому, за архівними даними ОУН-УПА, стало відомо, що між Чортковом та Ягольницею фашисти розстріляли 52-х в’язнів Чортківської тюрми. Пошукові роботи тривали не один рік. Працювали над архівними матеріалами, опитували старожилів, мешканців навколишніх сіл, імовірних свідків трагедії. І ось, місяць тому, за майже 300 м від траси, у полі нам вдалося знайти останки розстріляних українських патріотів, серед яких був і священик", – розповів керівник розкопок, заступник директора меморіально-пошукового підприємства "Доля" Львівської обласної ради Володимир Харчук.

Так, уродженців Тернопільщини, Львівщини та Івано-Франківщини перепоховали на міському кладовищі Чорткова.

Заупокійну літургію очолив владика Василій Семенюк, митрополит Тернопільсько-Зборівський та владика Димитрій Григорак, єпарх Бучацький (УГКЦ).

Також у церемонії взяли участь представники духовенства з Львівщини, Івано-Франківщини, влади, громадськості, місцеві мешканці.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.