НОВИНИ

У США засудили спроби заперечити Голодомор в Україні

У Держдепі Сполучених Штатів вшанували пам'ять подій Голодомору в 1932-22 роках та засудили спроби заперечити цей історичний факт.

У Державному департаменті США вшанували пам'ять подій Голодомору в Україні у 1932-22 роках та засудили спроби заперечити цей історичний факт. Про це йдеться у заяві Держдепу США, яку поширила речниця Хізер Нойєрт.

"Цього місяця ми згадуємо і вшановуємо мільйони українців, які загинули від голоду на початку 1930-х років в результаті жорстокої політики радянської доби часів Сталіна. Варварське захоплення української землі та сільськогосподарських культур, що призвело до Голодомору, або «смерті від голоду», стало одним із найжорстокіших діянь ХХ століття, що перетворило європейську житницю на землю незмірних людських страждань", – наголошується у заяві.

Також у Держдепі зауважили, що підтримують українській народ та "вшановують пам'ять про цю трагедію, спричинену радянською владою, а також засуджують спроби заперечити це як історичний факт".

При цьому у заяві також висловили віру в безпечну і процвітаючу Україну, "вільну від зовнішньої агресії та окупації, та здатній обирати власне майбутнє".

Як повідомлялось, у Конгресі США, 7 листопада, представили проект резолюції про визнання Голодомору геноцидом українського народу. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.