НОВИНИ

Цушко встановив «рекорд» з видачі дозволів на держзакупівлі у одного учасника

Головного Контрольно-ревізійного управління України (ГоловКРУ) Петро Андрєєв заявив, що за півроку роботи Василя Цушка на посаді міністра економіки в 2010 році підписано 2600 дозволів на держзакупівлі за неконкурентною процедурою. Про це Андрєєв розповів у інтерв’ю DT.UA .

Між тим, за словами Андрєєва, попередник Цушка, Богдан Данилишин, який зараз переховується за кордоном, за два роки на посаді міністра економіки видав близько 1000 таких дозволів.

Андрєєв підтвердив, що ця інформація була озвучена на засіданні Кабміну. «Цю інформацію Мінекономіки озвучив Вадим Копилов (заступник голови Мінекономрозвитку - Ред.). У результаті прийнято рішення, і заступник міністра економіки Олександр Сухомлин, що відповідав за держзакупівлі, і ряд співробітників апарату були відсторонені від посад», - пояснив Андрєєв.

«Найбільший обсяг розкрадань проходить через закупівлю державою послуг і матеріальних цінностей. Мільярди бюджетних коштів продовжують розкрадатися за раніше створеними схемами. За нашими оцінками, обсяг збитків державі, який завдається в результаті застосування різних незаконних схем, в тому числі держзакупівель у одного учасника досягає 10 млрд гривень» - сказав глава ГоловКРУ.

Як повідомлялось, законопроект № 7532 про внесення змін до закону про держзакупівлі між першим і другим читанням у Верховній раді зазнав кардинальних змін.

Юристи Верховної Ради вважають, що подібні кардинальні зміни тексту законопроекту після першого читання порушують ст. 116 Регламенту ВР, оскільки «поправки до другого читання можуть вноситися тільки до тексту законопроекту, прийнятого Верховною Радою за основу».

Нагадаємо, що 15 березня Верховна Рада проголосувала у першому читанні законопроект №7532, який різко звужує прозорість державних закупівель.

Зокрема, згідно з документом закупівля в одного учасника не повинна отримувати підтвердження профільного міністерства, а закупівлі державних підприємств будуть регулюватися не законом, а майбутніми рішеннями Кабінету міністрів.

У січні голова представництва Євросоюзу в Україні Жозе Манулель Пінту Тейшейра висловлював занепокоєність спробами внести зміни в закон про державні закупівлі, які не відповідають в цілому концепції даного закону.

Раніше «Тиждень» писав про те, що цей законопроект може забезпечити чиновникам безконтрольне освоєння понад 130 млрд гривень в рік шляхом проведення держзакупівель.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.