НОВИНИ

Міністр культури РФ пригрозив Нідерландам у справі скіфського золота

Владімір Мєдінскій заявив, що Росія може розірвати міжмузейні відносини з Нідерландами, якщо суд Амстердама вирішить не повертати колекцію скіфського золота в музеї Криму.

Міністр культури РФ Владімір Мєдінскій заявив, що Росія може розірвати міжмузейні відносини з Нідерландами, якщо суд Амстердама вирішить не повертати колекцію скіфського золота в музеї Криму. Про це повідомили РИА "Новости".

"Якщо це рішення набуде чинності, я буду не в праві санкціонувати будь-які виставки на території країни, де створюється небезпечний прецедент вилучення культурних цінностей", — наголосив Мєдінскій.

Він також вважає, що всі норми міжнародного права, музейного права, прецеденти, традиції знаходяться на боці кримських музеїв.

"Мова йде про безпрецедентне відчуження музейних цінностей. Це можна порівняти тільки з музейними розкраданнями часів італійських походів Наполеона чи фашистської агресії. Вважаю, що рішення голландського суду абсолютно політизоване, воно руйнує саму систему виставкового обміну", — розповідає російський міністр.

Нагадаємо, що 14 грудня 2016 року окружний суд Амстердама виніс рішення, згідно з яким колекція експонатів з кримських музеїв буде повернуто Україні. За даними міністра юстиції України Павла Петренка, експонати кримських музеїв мають повернутися з Нідерландів до Києва наприкінці 2017 року.

Однак у січні 2017 року музеї окупованого Росією Криму розпочали процес оскарження рішення окружного суду Амстердама щодо повернення колекції скіфського золота Україні. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.