НОВИНИ

Опитування показало, як українці ставляться до медреформи - інфографіка

Лише 14% респондентів впевнені, що нинішня реформа охорони здоров’я поліпшить їхнє життя.

Кількість українців, що скептично ставляться до медичної реформи, знизилась на 9% у порівнянні із серпнем 2017 року. Такими є результати вересневого Моніторингу сприйняття прогресу реформ, який проводить Kantar TNS спільно із Національною радою реформ.

Зазначається, що наразі 14% респондентів впевнені, що нинішня реформа охорони здоров’я поліпшить їхнє життя. Водночас 39% опитаних мають протилежну думку і не очікує позитивних результатів від проведення реформи.   

Також змінилася ситуація щодо розуміння реформи серед населення, порівняно із попередньою хвилею опитування. Кількість тих, хто вважає, що добре розуміє завдання медреформи зменшилась на 6%. Майже половина респондентів (45%) розуміють реформу тільки частково, а 15% – зовсім її не розуміють.  

Дослідження проводилось за допомогою он-лайн опитування з 18 до 29 вересня 2017 року. Географія дослідження – вся Україна (крім АРК), міське населення, чоловіки і жінки у віці 18-55 років. Вибірка склала 1000 респондентів, квота за статтю, віком, регіоном і розміром населеного пункту.

Нагадаємо, у жовтні Верховна Рада проголосувала за законопроект про державні фінансові гарантії надання медичних послуг і ліків №6327 і дала старт реформі охорони здоров’я. З 2018-го року реформа запрацює на рівні первинної допомоги, а з 2020 охопить усі медичні заклади.  

Як повідомлялось, з 1 січня 2018 року кожен пацієнт зможе отримувати первинну допомогу безкоштовно в обраного ним сімейного лікаря. Зокрема, пацієнт може обрати свого сімейного лікаря та укласти з ним декларацію і таким чином зареєструватися в електронній системі охорони здоров'я E-Health.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.