НОВИНИ

Україна увійшла в ТОП-20 країн з високим рівнем тероризму

У Інституті економіки та миру наголосили, що тероризм в Україні є "менш інтенсивним, ніж це було два роки тому".

У лондонському Інституті  економіки та миру повідомили, що Україна займає 17 позицію серед країн з високим рівнем тероризму. Про це свідчать дані звіту щодо стану глобального тероризму в 2017 році (The Global Terrorism Index 2017), опубліковані в середу, 15 листопада.

Відповідно до звіту, Україна отримала 6,6 бала за 10-бальною шкалою. Утім, порівняно з попереднім роком ситуація в Україні покращилася. У The Global Terrorism Index 2016 Україна посідала 11-ту сходинку з 7,1 бала.

 

"Україна є однією з десяти держав, у яких спостерігається доволі значне покращення ситуації", - заявив представник Інституту економіки та миру Деніель Хіслоп.

За його словами, в Україні терористичні напади здійснюються лише однією терористичною групою - "ДНР", і вони здебільшого спрямовані проти українських силовиків. Він наголосив, що тероризм в Україні є "менш інтенсивним, ніж це було два роки тому".

Загалом експерти віднесли до списку країн із "найвищим" рівнем впливу тероризму на життя шість держав: Ірак (10 балів), Афганістан (9,4), Нігерію (9), Сирію (8,6), Пакистан (8,4), Ємен (7,9).

Україна увійшла до групи країн із "високим" рівнем впливу тероризму разом з такими державами, як Сомалі, Індія, Туреччина, Лівія, Єгипет, Судан та інші.

У західноєвропейських державах найвищим вплив тероризму, за оцінкою експертів, є у Франції (6 балів і 23 місце). Сполучені Штати Америки посідають 32 місце (5,4 бала), Росія - 33 (5,3 бала) та Велика Британія - 35 (5,1 бала).

Як повідомлялося, Міжнародна правозахисна організація Freedom House у звіті "Маніпулювання соціальними медіа для підриву демократії" повідомила, що Україна опустилася в рейтингу за вільним достпом до Інтернету.