НОВИНИ

АМКУ оштрафував фармкомпанію та двох дистриб’юторів на 140 млн грн

Комітет установив, що умови договорів ТОВ "Санофі-Авентіс Україна" з дистриб’юторами забезпечили можливість підвищення цін на лікарські засоби Sanofi.

Антимонопольний комітет України 14 листопада оштрафував за антиконкурентні узгоджені дії фармкомпанію та двох дистриб’юторів на 140 млн грн. Про це повідомила прес-служба АМКУ.

Згідно з відповідним рішенням, єдиного імпортера лікарських засобів Sanofi ТОВ "Санофі-Авентіс Україна" оштрафовано  на суму 69 млн. 547 тис. 184 грн; а фармацевтичних дистриб’юторів ТОВ "БаДМ" і ТОВ "Оптіма-Фарм, Лтд" відповідно на суму 28 млн. 788 тис. 116 грн і  40 млн. 759 тис. 068 грн.

"За результатами розслідування, яке тривало декілька років, Комітет встановив наступне. У 2010-2011 роках ТОВ «Санофі-АвентісУкраїна» імпортувало в Україну 174 лікарських засоби виробництва групи Sanofi: 27 з них не мали замінників (інсуліни, онкопрепарати тощо) і 147 мали замінники (один або більше) за іншими торговими назвами інших виробників.
Лікарські засоби Sanofi призначені для лікування аритмії, епілепсії, цукрового діабету, серцево-судинних та онкологічних захворювань тощо. Значна їх кількість є дорогими та всі вони можуть закуповуватися за бюджетні кошти", - йдеться у повідомленні.

Комітетом встановлено, що умови договорів ТОВ "Санофі-Авентіс Україна" з дистриб’юторами можуть призвести до обмеження конкуренції на ринках лікарських засобів Sanofi для більш дешевих замінників, також відповідні угоди забезпечили можливість підвищення цін на лікарські засоби Sanofi під час їх реалізації через процедури державних закупівель.

Як повідомлялось, в Одесі працівники Служби безпеки України викрили масштабне виробництво та реалізацію фальсифікованих ліків.