НОВИНИ

Рада затвердила статус учасника бойових дій для постраждалих під час Революції Гідності

За словами спікера ВР, внесення проекту на порядок денний відбулося лише після погодження тексту з родинами героїв Небесної Сотні.

У вівторок, 14 листопада, Верховна Рада проголосувала за зміни до закону "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", згідно з якими статус учасника бойових дій отримають постраждалі учасники Революції Гідності. Відповідний законопроект №5697 за основу та в цілому підтримав 241 депутат.

"Це надзвичайно важливий законопроект, особливо напередодні (річниці) початку Революції Гідності - 21 листопада. Передбачається прирівнювання героїв Небесної сотні до учасників бойових дій", - сказав спікер Верховної Ради Андрій Парубій.

За його словами, внесення проекту на порядок денний відбулося лише після погодження його тексту з родинами героїв Небесної Сотні.

Відповідно до пояснювальної записки, статус учасника бойових дій надаватиметься особам, які дістали тілесні ушкодження (тяжкі, середньої тяжкості, легкі), що не призвели до інвалідності, під час участі в Революції гідності.

Крім того, документ визначає статус інваліда війни для громадян, які стали інвалідами внаслідок поранень чи інших ушкоджень здоров’я, одержаних від вибухових речовин, боєприпасів і військового озброєння на території, де органи державної влади здійснюють свої повноваження, та населених пунктах, що розташовані на лінії зіткнення, під час проведення антитерористичної операції.

Зазначеним особам передбачено надання відповідних пільг.

Нагадаємо, у жовтні в уряді врегулювали питання позбавлення статусу учасника бойових дій на Донбасі. Згідно з повідомленням, позбавити статусу учасника бойових дій можуть при наявності обвинувального вироку суду за вчинення умисного тяжкого злочину, виявлення факту надання недостовірної інформації про участь в АТО або за особистою заявою.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.