НОВИНИ

В Informnapalm розповіли про підозрілого інвестора Укроборонпрому

Ідеться про американську компанію Oriole Capital Group, яка має надати держконцерну 150 мільйонів доларів інвестицій.

Волонтерський проект Informnapalm розповів про підозрілого інвестора "Укроборонпрому".

Так, 13 листопада державний концерн "Укроборонпром" повідомив про залучення 150 мільйонів доларів інвестицій від американської компанії Oriole Capital Group на серійне виготовлення літаків Ан-74.

Зазначається, що в Інтернеті дуже мало інформації про компанію Oriole Capital Group, а перші новини про неї з’являються тільки у новинах пов’язаних з інвестиціями саме у харківський завод.

При цьому компанія зі схожою назвою Oriole Capital Group LLC була зареєстровано 28 червня 2017-го в юрисдикції штату Делавер — американський офшор. Також в інтернеті є сайт компанії з подібною назвою. Домен oriolecapitalgroup.com (архів сайту) було зареєстровано 16 травня 2017-го року через реєстратора GoDaddy. Данні самого реєстранта було сховано завдяки спеціальній послузі провайдера Domains By Proxy, що приховує контактні данні власника домену.

В Informnapalm також зауважили, що SSL-сертифікат цього домену було виписано якраз за день публікації новини на сайті "Укроборонпрому" — 12-го листопада.

Тобто, виникає підозра, що за кілька днів до появи новини про інвестиції від компанії Oriole Capital Group в українських ЗМІ, швидко підготували сайт-візитівку та наповнили його відповідним контентом.

Однак там не згадано жодних імен керівників чи працівників, але вказано адресу компанії, за якою можна також знайти тисячі інших компаній. Отже мова йде про віртуальну адресу (або ж просто поштову скриньку) для реєстрації офшорних компаній.