НОВИНИ

Стало відомо, про що говорили Волкер і Сурков

Спецпредставник США та помічник президента Росії обговорили, зокрема, зусилля щодо припинення конфлікту на Донбасі.

Спеціальний представник Держдепартаменту США у справах України Курт Волкер та помічник президента Росії Владіслав Сурков провели у понеділок, 13 листопада, зустріч, під час якої обговорили, зокрема, зусилля щодо припинення конфлікту на Донбасі. Про це повідомило посольство США в Росії.

"Попри те, що Сполучені Штати та Росія мають різні концепції про шляхи досягнення миру, спільна робота в цій галузі буде продовжена", — йдеться в заяві.

Також у ТАСС повідомляють, що сторони обговорювали можливе розміщення місії сил ООН в Україні. Так, Волкер передав доповнення до російського варіанту резолюції щодо миротворців ООН.

"Американські друзі передали свої пропозиції до нашого проекту резолюції Радбезу - двадцять дев'ять абзаців. Три з них наша делегація визнала прийнятними. Небагато, звичайно. Та все ж не нуль. Краще, ніж нуль", - зазначив помічник президента Росії.

Сурков також сказав, що сторони вирішили далі працювати над зближенням позицій.

Як повідомлялось, 13 листопада Волкер та Сурков зустрічалися у Белграді (Сербія), де мали обговорити введення миротворців ООН на Донбас. 

Раніше Волкер заявляв, що РФ мусить вивести свої сили з Донбасу, аби миротворча місія ООН змогла розпочати свою роботу, а з українського боку для цього необхідна координація із ООН.

У вересні президент Росії Владімір Путін погодився з ідеєю введення миротворців ООН на частину українського Донбасу, який не контролює українська влада. Київ, його західні союзники з одного боку і Москва з іншого мають різні позиції щодо мандату такої місії ООН. Росія пропонує розмістити миротворців на лінії розмежування сторін на Донбасі, а Україна з партнерами наполягає, що миротворці мають перебувати на всій окупованій території, включно з неконтрольованою частиною державного українсько-російського кордону.