НОВИНИ

Польсько-українська криза. У Польщі назвали дату зустрічі президентів

Надзвичайне засідання комітету президентів України і Польщі відбудеться 17 листопада в Кракові.

Надзвичайне засідання Консультативного комітету президентів України та Польщі відбудеться 17 листопада в Кракові. Про це заявив співголова комітету з польської сторони Кшиштоф Щерський, повідомляє Dzieje.pl.

Зазначається, що темами зустрічі стануть двосторонні питання та підготовка саміту "Східного партнерства". 

"У п'ятницю в Кракові відбудеться зустріч консультаційного комітету президентів Польщі і України... Темою зустрічі будуть двосторонні питання, а також підготовка до саміту "Східного партнерства", – розповів Щерський.

На чолі української делегації виступить заступник керівника Адміністрації Президента Костянтин Єлісєєв.

Також у зустрічі візьмуть участь представники міністерств закордонних справ обох країн і радники президентів України та Польщі.

Як повідомлялось, Петро Порошенко ініціював проведення надзвичайного засідання Консультаційного Комітету Президентів України та Польщі через заяви польських політиків. 

Згодом глава кабінету президента Польщі Кшиштоф Щерський позитивно сприйняв пропозицію української сторони у справі проведення найближчим часом зустрічі Консультативного комітету президентів Польщі та України. 

Нагадаємо, 6 листопада віце-консул Польщі Марек Запур заявив, що Української держави в період 1919-20-х років не існувало, а Львів є польським містом. Відповідна заява прозвучала у Рівненському обласному краєзнавчого музеї, де відбувся круглий стіл "Волинський експеримент Г. Юзевського: дорога до польсько-українського примирення у міжвоєнний період".

Раніше очільник Міністерства закордонних справ Польщі Вітольд Ващиковський заявив, що Київ "використовує" Варшаву і розраховує, що вона за будь-яких обставин підтримуватиме Україну.