НОВИНИ

Два тижні в штрафному ізоляторі. Адвокат розповів про перебування Сенцова в колонії

За словами Дінзе, українця вже перевели з ШІЗО.

Український режисер і політв'язень Олег Сенцов був направлений до штрафного ізолятора у виправній колонії №8 у місті Лабитнангі Ямало-Ненецького автономного округу Росії через призначене раніше покарання. Про це повідомив адвокат Сенцова Дмитро Дінзе.

За його словами, переведення Сенцова з Якутська пов'язане з «громадською активністю і його підтримкою» в Якутії. Рішення про переведення керівництво ФСВП ухвалило 21 липня, проте етап розпочався через півтора місяці, заявив адвокат.

«Перевели, оскільки вирішили, що йде громадська активність у Якутії, пов'язана з його підтримкою. І керівництво ФСВП 21 липня ухвалило рішення про переведення його до Салехарда, до виправної колонії №8, «Білий ведмідь». Наказ був відданий 21 липня, і тільки через півтора місяця вирішили перевести саме у зв'язку з активною підтримкою на всіх фронтах, і з активними діями на підтримку. За все, що відбувалося в Якутії, пов'язане з ним, його за це карали. Садили кілька разів до ШІЗО (штрафний ізолятор – ред.)», – розповів Дмитро Дінзе.

Зараз, за словами адвоката, Олег Сенцов уже залишив штрафний ізолятор і перебуває в загоні. У його бараку 60 осіб. Колонія, за словами адвоката, відрізняється строгим виконанням правил внутрішнього розпорядку. Основне виробництво в колонії – обробка каменю й виготовлення кам'яних виробів. Але крім цього, є роботи в бібліотеці, театрі й місцевій кіностудії. Керівництво колонії запропонувало Сенцову роботу, пов'язану з роботою театру і кіно, але він відмовився.

«Олег ... дуже сильно схуд. У Якутії й зараз – це дві різні людини. Дуже втомився від етапу, й у нього немає запасів продуктів. Хоча харчування в колонії нормальне, на відміну від 15 інших північних колоній забезпечується добре», – повідомив адвокат.

Як повідомлялося, 13 листопада керівник міжнародної правозахисної організації «Агора» Павло Чіков заявив, що Олега Сенцова помістили до штрафного ізолятора.

Нагадаємо, 13 жовтня незаконно засудженого в РФ українського режисера Олега Сенцова доправили в місто Лабитнангі, що у Ямало-Ненецькому автономному окрузі.

Як повідомлялося, за звинуваченням у тероризмі 25 серпня 2015 року суд РФ засудив Олега Сенцова до 20 років колонії суворого режиму. Росія відмовила Україні у передачі політв'язня  Сенцова, оскільки розглядає кримчанина як громадянина РФ (російське громадянство було нав'язане йому після незаконної анексії Криму).