НОВИНИ

Суд продовжив арешт екс-бійцю ЗСУ, що перейшов на бік окупантів Криму

Одинцов залишатиметься під арештом до 10 січня.

Дарницький районний суд Києва продовжив термін утримання під вартою Максиму Одинцову до 10 січня. Його звинувачують у дезертирстві і державній зраді. Про це повідомив його адвокат Валентин Рибін, передає "Крим.Реалії".

"Одинцову продовжили арешт до 10 січня. Також сьогодні відбувся допит одного зі свідків. Наступне засідання відбудеться 21 грудня о 13:30", – сказав Рибін.

Зазначається, що Рибін був одним із адвокатів російських військових Алєксандра Алєксандрова та Євгєнія Єрофєєва, яких у квітні 2016 року обміняли на українську військову Надію Савченко.

Нагадаємо, військовослужбовці Максим Одинцов і Олександр Баранов були затримані у результаті проведення спецоперації СБУ 20 листопада 2016 року на адміністративному кордоні з Кримом. Проходячи службу в одній з військових частин на території Криму, під час окупації півострова вони не виконали наказ прибути на нове місце служби і залишилися на окупованій території, тим самим вчинивши дезертирство. Згодом вони уклали контракти про проходження військової служби у ЗС РФ. Під час допиту, за словами глави СБУ Василя Грицака, затримані визнали провину.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров назвав затримання СБУ військовослужбовців «незаконною провокацією».

Генеральне консульство Росії в Одесі направило українській стороні ноту з проханням надати копії документів, що засвідчують особу і громадянство затриманих на адмінкордоні з окупованим Кримом Олександра Баранова та Максима Одинцова.

Розгляд кримінального провадження стосовно Одинцова розпочався у лютому 2016 року в Дарницькому райсуді Києва. Захист клопотав про об’єднання двох справ в одну, проте суд відмовив.