НОВИНИ

  ▪   Роман Кошмал

Короткий контакт. Про що говорили Трамп і Путін у В'єтнамі

Під час нетривалої зустрічі президенти США та РФ обговорили втручання Росії в американські вибори, війну у Сирії та згадали Україну.

Президент США Дональд Трамп і його російський колега Владімір Путін 10 листопада у В’єтнамі мали короткий контакт, коли ходили на спільне фотографування учасників саміту Азійсько-Тихоокеанської економічної співпраці (АТЕС). Попри заяви Білого дому, що жодної офіційної зустрічі не було заплановано, обидва лідери також потискали руки на обіді і на початку головної зустрічі лідерів країн АТЕС 11 листопада.

Тиждень зібрав теми, на які спілкувалися Трамп і Путін

Українське питання. У перебігу короткої розмови президент США і РФ згадували про Україну, але не обговорювали цю тему. У цій розмові промовлялося слово «Україна», «констатувалося, що ситуація складна», але детального обговорення не було.

Війна у Сирії. На полях саміту АТЕС Трамп і Путін також схвалили спільну заяву щодо Сирії. Вони погодились продовжувати спільні зусилля, щоб перемогти угруповання «Ісламська держава», а також створити канали зв’язку, щоб уникнути небезпечних інцидентів на Близькому Сході.  Обидві сторони підтвердили свою прихильність до суверенітету, незалежності та територіальної цілісності Сирії та закликали до політичного врегулювання конфлікту в рамках підтримуваного ООН Женевського процесу.

Втручання РФ у вибори США. Американський лідер заявив, що вірить запереченням Путіна щодо російського втручання у президентські вибори у США 2016 року.

«Він сказав, що не втручався. Я перепитав його знову. Скільки можна так питати? Він сказав, що абсолютно не втручався в наші вибори», – розповів президент США.

При цьому Трамп додав: «Ну не можу ж я стояти і сперечатися з ним. Я б краще поговорив із ним про те, щоб він забрався з Сирії, я б краще взявся працювати з ним щодо України».

«Щоразу, коли він бачить мене, він каже: «я цього не робив», і я справді вірю, що коли він мені це каже, він каже це серйозно», – сказав Трамп про Путіна.

«Я думаю, що це його дуже ображає, а це недобре для нашої країни», – додав президент США.