НОВИНИ

Британські спецслужби запідозрили "Лабораторію Касперського" в шпигунстві - FT

Компанію підозрюють у стеженні за працівниками уряду або військовими Сполученого Королівства.

Британські спецслужби побоюються, що Федеральна Служба Безпеки  може використовувати програмне забезпечення "Лабораторії Касперського" для шпигунства за членами уряду країни. Про це повідомляє Deutshe Welle.

За інформацією видання, в Центрі урядового зв'язку (GCHQ, розвідслужба, що відповідає за інформаційну безпеку британської влади) підозрюють, що ФСБ РФ використовує софт цієї компанії для шпигунства за стратегічно важливими закордонними цілями - наприклад, за працівниками уряду або військовими Сполученого Королівства.

Банк Barclays, який з 2008 року пропонує своїм клієнтам безкоштовне використання софту "Лабораторії Касперського", має намір припинити співпрацю з компанією Євгена Касперського, зазначає The Financial Times.

Водночас у Barclays підкреслили, що рішення про припинення договору з "Лабораторією Касперського" викликане комерційними причинами, і банк не отримував жодних повідомлень або рекомендацій від GCHQ.

18 вересня Сенат США проголосував за заборону використання програмного забезпечення "Лабораторії Касперського" федеральними установами, пославшись на те, що ця компанія може бути інструментом Кремля і загрозою для національної безпеки. Ця поправка надала законодавчої чинності рішенням адміністрації Дональда Трампа, яке зобов'язувало раніше всі цивільні держустанови видалити софт Касперського зі своїх інформаційних мереж.

Раніше видання Bloomberg повідомляло, що "Лабораторія Касперського" працювала над секретним проектом для Федеральної служби безпеки Російської Федерації.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.