НОВИНИ

В'ятрович розповів, коли відносини з РФ можуть почати відновлюватися

На думку директора Українського інституту національної пам'яті, поразка Росії у війні на Донбасі стане початком відновлення відносин з Україною.

Директор Українського інституту національної пам'яті, історик Володимир В'ятрович вважає, що поразка Росії у війні на Донбасі стане початком відновлення відносин з Україною. Про це повідомляє "Главред".

"Думаю, що початком цього стане поразка Росії в нинішній війні (а ця поразка близька, і вона буде однозначно). Тоді, можливо, росіяни схаменуться і протверезіють для того, щоб зрозуміти необхідність переосмислення себе в світі, переосмислення того, що імперія — це формат минулого, а не майбутнього. І тільки тоді, можливо, з'являться якісь підстави для перегляду відносин між українцями і росіянами", — додав історик.

На думку В'ятровича, підстави для перегляду відносин між українцями та росіянами, зокрема, з'являться після того, коли РФ зрозуміє безвихідність свого розвитку держави у форматі імперії.

"... коли Росія зрозуміє, що Україна є незалежною державою, і саме як з незалежною державою та окремим партнером і суб'єктом міжнародного життя з нею треба налагоджувати стосунки, і коли Росія відмовиться від патерналізму та переваги по відношенню до України", — наголосив він, додавши, що це буде не скоро.

Раніше директор Українського інституту національної пам'яті заявив, що для вирішення польсько-української кризи Польща має перенести історичну дискусію на рівень інститутів національної пам'яті і не включати його в політичний порядок денний.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.