НОВИНИ

Обвинувальний акт щодо Насірова скерували до суду — НАБУ

Підозрювані та їхні захисники ознайомлювалися з матеріалами розслідування понад три місяці.

У п’ятницю, 10 листопада, прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури скерували до суду складений детективами НАБУ обвинувальний акт щодо колишнього голови Державної фіскальної служби Романа Насірова.

Також повідомляється, що до суду скерували справу керівника департаменту погашення боргу ДФС. Досудове розслідування у цьому провадженні завершено 28 липня 2017 року. Підозрювані та їхні захисники ознайомлювалися з матеріалами розслідування понад три місяці.

За даними слідства, голова ДФС причетний до так званої «газової схеми Онищенка». На думку детективів, впродовж 2015 року обвинувачений ухвалив низку безпідставних та незаконних рішень про розстрочення сум платежів з рентної плати за користування надрами для задіяних у схемі компаній на загальну суму 2,019 млрд грн.

«Зокрема, йдеться про рішення з розстрочення сплати рентних платежів, які ухвалено «заднім» числом, за відсутності обґрунтованих підстав й після настання встановлених дат сплати ренти згаданими компаніями. Розстрочення надавалися без погодження з боку Міністерства фінансів України, хоча їхній термін виходив за межі одного бюджетного року. Крім того, як встановило слідство, голова ДФС повідомив ПАТ «Укргазвидобування» та Державній службі геології та надр України недостовірну інформацію про відсутність у згаданих компаній податкового боргу. Цим він приховав факт невиконання операторами умов договорів про спільну діяльність в частині сплати до бюджету ренти за користування надрами, що могло б стати підставою для розірвання договорів між ПАТ «Укргазвидобування» та компаніями, задіяними у «газовій схемі», - пояснили в НАБУ.

У Бюро наголосили, що в разі визнання винуватості обвинувачених у суді їм загрожує покарання у вигляді позбавленням волі на строк від трьох до шести років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, зі штрафом від п’ятисот до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Раніше в САП повідомили, що вручили Насірову обвинувальний акт.

Нагадаємо, 30 жовтня Національне антикорупційне бюро України попросило Спеціалізовану антикорупційну прокуратуру повторно звернутися до суду з клопотанням про стягнення до державного бюджету 100 мільйонів гривень застави, яку внесли за відстороненого голову Державної фіскальної служби Романа Насірова.

Як повідомлялося, 19 жовтня суд продовжив міру запобіжного заходу екс-главі Державної Фіскальної Служби України Роману Насірову до 14 грудня і дозволив виїжджати у Київську область.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.