НОВИНИ

"Paradise Papers". В ООН закликали знижувати кредитний рейтинг корпорацій за зловживання офшорами

Експерти заявили, що порушення призводять до зростання соціальної несправедливості і обмеження прав людини по всьому світу.

Експерти ООН в області прав людини заявили, що інвестиційні фонди і агентства повинні знижувати кредитний рейтинг транснаціональних корпорацій, які систематично порушують податкове законодавство. Про це вони заявили, коментуючи "Райські папери", повідомляє Центр новин ООН.

Згідно з повідомленням, порушення призводять до зростання соціальної несправедливості і обмеження прав людини по всьому світу. Також через це державні бюджети не отримують достатніх надходжень, щоб покрити витрати, а це призводить до зростання заборгованості.

За словами експертів, для поставок своєї продукції на ринки корпорації користуються інфраструктурою, яка фінансується з громадського бюджету. Співробітники наймаються після навчання за рахунок держави. При цьому компанії приховують свій прибуток, щоб знизити податкові зобов'язання.

"Багаті люди і міжнародні корпорації продовжують користуватися неетичними методами у спробі знизити податки до мінімального рівня", - йдеться в повідомленні.

Крім того, в ООН зазначили, що юридичні компанії, які допомагають ухилятися від сплати податків, також повинні нести відповідальність.

Нагадаємо, 5 лисопада журналісти Міжнародного консорціуму журналістських розслідувань виклали у мережу результати вивчення 13,4 мільйонів документів, які, зокрема, містять компромат на посадовців найвищого рівня в усьому світі. Новий витік даних, який журналісти за масштабами порівнюють з «Панамськими документами», назвали "Райськими документами" або "документами райських островів" ("Paradise Papers"), оскільки в досліджених документах йдеться про офшорні фірми, зареєстровані на Бермудських і Кайманових островах.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.