НОВИНИ

У США ухвалили нові санкції проти Куби

Обмеження стосуватимуться фінансових операцій, перевезень, освітнього туризму та рекреаційного туризму.

Міністерство фінансів США затвердило нові поправки до постанови про економічні санкції проти Куби, що набудуть чинності у четвер, 9 листопада. Про це йдеться в заяві опублікованій на сайті відомства.

Обмеження стосуватимуться фінансових операцій, перевезень, освітнього туризму та рекреаційного туризму.

Зокрема, громадянам США буде заборонено здійснювати фінансові транзакції з установами Куби, які потрапили до санкційного списку.

Передбачається, що США відмовлятимуть компаніям у видачі заявок на експорт товарів до Куби. Рішення також стосуватиметься співпраці з компаніями, що у санкційному списку.

Крім того, передбачене більш жорстоке регламентування подорожей американців до Куби.

Як повідомлялося, 17 вересня Державний секретар США Рекс Тіллерсон заявив, що Сполучені Штати Америки розглядають питання про закриття свого посольства в столиці Куби, Гавані, через низку нез'ясованих інцидентів, які завдають шкоди здоров'ю американських державних службовців у тій країні.

На початку вересня Державний департамент США повідомив, що інциденти «акустичних атак» на американських дипломатів у Гавані продовжувались у серпні. Тоді Держдепартамент заявив, що слідство в цій справі за участю Федерального бюро розслідувань продовжується, і кожен з випадків вивчається після отримання нової інформації. До того часу було підтверджено, що вони мали вплив на здоров’я 19 американських державних службовців. Профспілка, яка представляє інтереси американських дипломатів, висловила занепокоєння з приводу серйозності симптомів «акустичного переслідування». Два американські дипломати в результаті атаки зазнали довготермінової шкоди для здоров’я, вони втратили слух і не змогли повернутися до праці на Кубі.

Крім того, Міністерство закордонних справ Канади повідомило, що у одного з канадських дипломатів, який працює на Кубі, виявлені ті ж симптоми таємничої втрати слуху, про які раніше завили американські дипломати.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.