НОВИНИ

МЗС висловило протест Росії через нову хвилю репресій проти кримських татар

У заяві наголошується, що Кремль використовує цинічні методи, щоб примусити активістів і родичів українських політв'язнів мовчати і відмовитися від ініціатив солідарності та взаємодопомоги.

Міністерство закордонних справ України висловлює рішучий протест у зв'язку з черговими незаконними обшуками та затриманнями в тимчасово окупованій Росією Автономній Республіці Крим. Про це йдеться у повідомленні прес-служби МЗС.

«Нова хвиля репресій свідчить про продовження Кремлем послідовного й цілеспрямованого тиску на членів громадського об'єднання родичів незаконно затриманих в Криму громадян України, активістів та адвокатів "Кримська солідарність". Утиски проти "Кримської солідарності" - це спроба залякати тих, хто допомагає родинам незаконно ув'язнених в окупованому Криму та, незважаючи на погрози російської окупаційної влади, об'єктивно висвітлює репресивну політику Кремля на півострові», - наголосили в МЗС.

Згідно з повідомленням, першою хвилею переслідувань проти "Кримської Солідарності" стали арешти Тімура Ібрагімова, Марлена Асанова, Мемета Белялова, Ернеста Аметова, Сервера Зекірьяєва та Сейрана Салієва в Бахчисараї 11 жовтня 2017 року.

Читайте також: Обшуки у Криму. П'ятьох осіб відпустили, на Сейтумерова склали протокол за "пропаганду"

«Кремль використовує цинічні методи, щоб примусити активістів і родичів українських політв'язнів мовчати і відмовитися від ініціатив солідарності та взаємодопомоги. У тимчасово окупованому Росією Криму немає права на свободу слова та мирних зібрань. Відчуваючи свою слабкість, російські окупанти бояться, що правда про злочини РФ в Криму, за які обов'язково доведеться відповідати, поширюється за межі півострова. Вимагаємо від Росії припинити беззаконня на тимчасово окупованій території України та забезпечити безперешкодний доступ міжнародних моніторингових місій до Кримського півострова», - йдеться у заяві.

Також наголошується, що Україна закликає міжнародне співтовариство засудити масові порушення прав людини та основних свобод в тимчасово окупованому Росією Криму, виступити на захист мешканців Криму, які страждають від репресій російської окупаційної влади, та посилити тиск, у тому числі санкції, проти держави-агресора.

Як повідомлялось, у середу, 8 листопада, в окупованому Криму силовики прийшли з обшуками до низки кримськотатарських активістів.

Згодом голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров повідомив, що у п'яти затриманих кримських татар в поліції намагалися силоміць взяти зразки ДНК.