НОВИНИ

Климпуш-Цинцадзе заявила, що Угорщина перейшла до блокування відносин України з НАТО

В Україні переконані, що НАТО володіє достатнім досвідом вирішення складних внутрішніх конфліктів між державами.

Віце-прем’єр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе заявила, що Україна розраховує на допомогу НАТО у вирішенні питання щодо намірів Угорщини блокувати ініціативи України в Альянсі. Про це повідомляє "Європейська правда".

"В штаб-квартирі це сприймається як неприйнятна поведінка, і Альянс сам зацікавлений у тому, щоби це питання було вирішене. В НАТО є досвід вирішення складних внутрішніх конфліктів між державами-членами. Тому я сподіваюся, що буде достатньо бажання і волі країн-членів НАТО, які можуть розмовляти з Угорщиною з позиції резону", - зауважила віце-прем’єр під час візиту до штаб-квартири НАТО.

За її словами, угорський уряд користується тим, що у НАТО діє принцип консенсусу, й саме тому блокує плани між Альянсом і Україною.

"Україна стурбована ультимативною поведінкою Угорщини, яку вона виставляє через незадоволення мовною статтею закону про освіту. Всі наші спроби вести діалог розбиваються через неготовність до діалогу угорської сторони", -сказала Цинцадзе.

Нагадаємо, 27 жовтня голова угорського МЗС Петер Сійярто заявив, що Угорщина не зможе підтримати євроінтеграційні зусилля України, тому Будапешт заветував скликання засідання комісії НАТО-Україна, запланованого на 6 грудня.

Як повідомлялося, 28 вересня в Україні набув чинності закон "Про освіту", який, серед іншого, запроваджує в Україні 12-річну повну загальну середню освіту. Законом передбачено, що представникам національних меншин України гарантується право на навчання в комунальних закладах для отримання освіти поряд із державною мовою відповідної національної меншини. Це право реалізується через класи (групи) з навчанням мовою відповідної національної меншини поряд із державною мовою. Міністри закордонних справ Болгарії, Греції, Румунії та Угорщини заявили, що занепокоєні прийняттям в Україні нового закону про освіту й мають намір звернутися до Ради Європи і ОБСЄ.

Угорщина вирішила блокувати будь-яке подальше зближення України та ЄС через підписання президентом України Петром Порошенком закону "Про освіту", а також попередила Україну про можливі санкції в разі невідкликання закону про освіту.

Згодом міністр освіти та науки України Лілія Гриневич та міністр людських ресурсів Угорщини Золтан Балог домовилися про декілька напрямків співпраці щодо закону про "Про освіту".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.