НОВИНИ

Литва почала розслідувати законність ввезення в Україну авто з єврономерами

Станом на 1 листопада на митній території України знаходиться близько 60 тис. автомобілів зареєстрованих на території Литовської Республіки.

Литва розпочала розслідування щодо законності перебування на території України транспортних засобів з литовською реєстрацією. Про це в середу, 8 листопада, повідомляє прес-служба Державної фіскальної служби України.

Згідно з повідомленням, ДФС та литовські колеги домовилися про спільне розслідування під час конференції Twinning 19-20 вересня.

"Литовські колеги по запиту української сторони почали розслідування відносно законності ввезення та використання на території України транспортних засобів, зареєстрованих на території Литовської Республіки", - йдеться в повідомленні.

За інформацією ДФС, станом на 1 листопада, на митній території України знаходиться понад 59 тис. транспортних засобів з литовською реєстрацією, левова частка яких – 44,6 тис. ввезені в режимі тимчасового ввозу.

Українські та литовські митники також домовилися про удосконалення співробітництва та обміну досвідом у сфері попередження митних правопорушень, боротьби з контрабандою, протидії незаконному обігу підакцизних товарів.

Крім того, було досягнуто ще однієї домовленості – можливість закупівлі програмного продукту, допомога литовських колег з встановлення програми та навчання працівників ДФС, а також подальше вдосконалення митного законодавства і приведення його до європейських норм.

Як повідомлялось, у Києві 6 вересня  біля Верховної Ради та Кабінету міністрів власники авто з іноземними номерами проводять акцію протесту. Вони заблокували вулицю Грушевського та вимагають внести зміни до Митного кодексу України щодо легалізації автомобілів із іноземною реєстрацією за прийнятною ціною.

Зараз, для українців неможлива реєстрація авто, які не відповідають стандартам «Євро-5». Тобто, машини старше від 2010 року неможливо зареєструвати.

Педставник президента у парламенті Ірина Луценко розповіла, що максимум за два місяці буде розроблений законопроект, згідно з яким буде заборонено незаконне ввезення в Україну автомобілів із іноземною реєстрацією та номерами.