НОВИНИ

У Каталонії страйкарі заблокували дороги та залізниці

Офіційною причиною страйку називається розширення трудових прав, але сепаратистські партії закликали своїх прихильників вийти на захист ув’язнених каталонських політиків.

У Каталонії в середу, 8 листопада, розпочався страйк, через яких низка доріг у регіоні заблоковані. Про це повідомляє El Pais.

Зазначається, що організатором страйку виступила профспілка Intersindical-CSC.

Офіційною причиною страйку називається розширення трудових прав, але сепаратистські партії закликали своїх прихильників вийти на захист ув’язнених каталонських політиків.

Метро та автобуси працюють у звичному режимі, оскільки влада різних міст відмовилася приєднатися до страйку.

Групи активістів блокують дороги, зокрема, в районі Барселони, де наразі перекрито 39 доріг, а також спричинили блокування руху поїздів, зокрема, у напрямку Жирони.

Напередодні 200 мерів каталонських міст та містечок провели мітинг під штаб-квартирою Європейської комісії у Брюсселі з вимогою звільнити політв’язнів.

Як повідомлялось, колишній лідер уряду Каталонії Карлес Пучдемон разом з міністрами регіону постануть перед судом Бельгії 17 листопада, яких раніше бельгійський суд відпустив на поруки.

Нагадаємо, 30 жовтня відсторонений владою Іспанії каталонський лідер Карлес Пучдемон разом з іншими усуненими від влади членами свого кабінету прибув до Брюсселя.

1 листопада Національний суд Іспаніївикликав на допит Пучдемона та 13 усунених з посад членів його влади.

3 листопада іспанський суд видав міжнародний європейський ордер на арешт Пучдемона і чотирьох його союзників, які не з'явилися на засідання Верховного суду в Мадриді. Влада Бельгії підтвердила отримання ордера. Міністр юстиції Бельгії Коен Генс заявив, що бельгійський уряд не має впливу на майбутнє Пучдемона після видачі ордера, оскільки ордер на арешт є «абсолютно юридичною процедурою», яка «відбувається через прямий контакт між правоохоронними органами».

5 листопада колишній голова уряду Каталонії Карлес Пучдемон та ще четверо його соратників, які перебували разом з ним в Брюсселі, здалися бельгійської поліції.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.