НОВИНИ

НАЗК внесло два попередження міністру освіти Гриневич

Приписи внесено щодо ректора Одеської національної академії харчових технологій Богдана Єгорова і директора Краматорського вищого професійного училища Михайла Купрікова.

Національне агентство з питань запобігання внесло два приписи про порушення вимог законодавства щодо етичної поведінки, запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, інших порушень закону міністру освіти і науки України Лілії Гриневич. Відповідне рішення було ухвалене на засіданні НАЗК, передає прес-служба в середу, 8 листопада.

Згідно з повідомленням, приписи внесено щодо ректора Одеської національної академії харчових технологій Богдана Єгорова і директора Краматорського вищого професійного училища Михайла Купрікова.

НАЗК встановило, що Єгоров, перебуваючи на посаді ректора, має неврегульований потенційний конфлікт інтересів, зумовлений перебуванням у його підпорядкуванні близьких йому осіб.

"Під час перевірки уповноважена особа НАЗК встановила, що Михайло Купріков та керівництво департаменту освіти Донецької області не вжили заходів щодо врегулювання потенційного конфлікту інтересів, чим порушили вимоги статті 28 Закону України «Про запобігання корупції». У Михайла Купрікова наявний приватний інтерес, зумовлений сімейними стосунками з рідною донькою, що є ознаками потенційного конфлікту інтересів, який має постійний характер", – йдеться в повідомленні.

Наголошується, що ці обставини можуть вплинути на об’єктивність рішень та дій посадовців під час виконання службових повноважень.

"Згідно з приписами, НАЗК вимагає усунути порушення законодавства, провести службові розслідування з метою виявлення причин та умов, що призвели до вчинення правопорушення, пов’язаного з корупцією, і розглянути питання щодо притягнення винних осіб до встановленої законом відповідальності", – зазначено в повідомленні.

Крім того, у Агентстві додали, що припис є обов’язковим до виконання, а за невиконання припису керівник органу, підприємства, установи, організації несе відповідальність, передбачену статтею 188-46 КУпАП.

Нагадаємо, 30 жовтня НАЗК внесло припис стосовно віце-президента ДП "Антонов" Андрія Чабанова.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.