НОВИНИ

У Міносвіти розповіли, коли запровадять ЗНО для студентів технікумів

Для державної підсумкової атестації студентів коледжів і закладів професійно-технічної освіти з 2018 року почне використовуватись формат ЗНО.

Для державної підсумкової атестації студентів коледжів і закладів професійно-технічної освіти, які вступили до цих закладів на базі 9-річної середньої освіти, з 2018 року почне використовуватись формат зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО). Про це повідомив директор департаменту вищої освіти МОН Олег Шаров, передає Укрінформ.

"Є рішення Міністерства освіти і науки, що з 2018 року для державної підсумкової атестації як студентів коледжів, що здобувають рівень молодшого спеціаліста, так і учнів закладів професійно-технічної освіти почне використовуватись формат ЗНО. У наступному році це буде один предмет - українська мова та література. Протягом двох-трьох років складання ЗНО як державної підсумкової атестації як в старшій школі, так і в коледжах, і закладах професійно-технічної освіти планується привести до однакової схеми", - розповів Шаров.

За його словами, в подальшому буде вводитися така система, коли результати ЗНО для молодших спеціалістів будуть враховуватися при вступі на бакалаврат.

"У 2019 році для тих спеціальностей, де підготовка молодших спеціалістів на базі 9 класів триває три роки, можна передбачати врахування результатів ЗНО з української мови та літератури при їх вступі для продовження навчання на бакалавраті на старших курсах або зі скороченим терміном навчання. Відповідно у 2020 році можна буде враховувати ЗНО на тих спеціальностях, де навчання на базі 9 класу триває 3,5 або 4 роки", - зазначив Шаров.

Також Шаров додав, що запровадження ДПА у форматі ЗНО дозволить студентам коледжів та учням закладів професійно-технічного освіти користуватись усім спектром пропозицій закладів вищої освіти.

Як повідомлялось, новацією ЗНО-2018 буде поява частини "Розуміння мови на слух" у тестуванні з іноземної мови, що передбачатиме прослуховування звукових фрагментів і виконання завдань до них. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.