НОВИНИ

У Палаті громад Великої Британії закликали визнати Голодомор геноцидом проти українців

Про це йшлося під час дебатів, які відбулися у Вестмінстерській залі британського парламенту.

У нижній палаті парламенту Великої Британії закликали визнати Голодомор 1932-1933 років в Україні геноцидом проти українського народу. Про це йшлося під час дебатів про Голодомор, які відбулися у Вестмінстерській залі британського парламенту.

Ініціатором дебатів виступила член правлячої Консервативної партії у Палаті громад Паулін Лейтем. Вона висловила сподівання, що парламент визнає, що штучний голод в Україні був геноцидом.

Лейтем уже не вперше бере участь у дебатах щодо Голодомору. Вона закликала уряд Британії приєднатися до 17 країн, які вже визнали Голодомор геноцидом.

«Я перебуваю сьогодні тут, щоби нагадати колегам про це злодіяння, яке сталося в Україні у 1932-1933 роках, і знову закликати, аби уряд визнав цей заполітизований прояв зла геноцидом», — сказала Лейтем.

За її словами, політика Іосіфа Сталіна були «мотивована ворожістю проти ідентичності, традицій та культури українців і це сьогодні називалося би етнічними чистками».

«Голодомор в Україні є прикладом злочину, викликаного політичною ідеологією, та який розпалювався через упередження», — наголосила вона.

Дивіться також: В Україні створили інфографіку про причини та наслідки Голодомору

Окрім Лейтем, на підтримку визнання Голодомору в Україні геноцидом висловились член Лейбористської партії Стівен Паунд та членкиня Шотландської національної партії Карол Монаган.

На дебатах був присутній представник чинного уряду Британії, який сказав, що «уряд зберігає переконання, що визнання цього рішення повинно ґрунтуватися на судовому процесі, який викликає довіру».

Він сказав, що уряд Британії продовжить слідувати цьому підходу.

Як повідомлялося, у травні Сенат штату Вашингтон (США) прийняв резолюцію про вшанування пам’яті жертв Голодомору в Україні 1932-1933 років.

Нагадаємо, у грудні 2016 року Верховна Рада звернулася до демократичних держав із закликом визнати Голодомор 1932-1933 років в Україні злочином геноциду українського народу. У зверненні йшлося про те, що Україна в 1932-33 роках втратила мільйони громадян через Голодомор, організований тоталітарним радянським режимом.