НОВИНИ

"Живі ідеї КПУ". Комітет виборців назвав ТОП-5 ідей комуністів популярних у Раді - інфографіка

Згідно з дослідженням, усі фракції Ради використовують окремі ідеї Компартії, однак найчастіше співпадає риторика в представників Радикальної партії Олега Ляшка, "Опозиційного блоку" та ВО "Батьківщина".

Комітет виборців України склав рейтинг "ТОП-5 живих ідей комуністів у Верховній Раді", у якому порівняв ідеї та гасла Комуністичної партії України та фракцій Верховної Ради теперішнього скликання. Відповідне дослідження КВУ приурочило до сторіччя Жовтневого перевороту (7 листопада 1917 р.).

У КВУ зазначили, що попри заборону комуністичної ідеології в Україні в багатьох фракцій ВР співпадають ідеї із тими, які свого часу підтримувала КПУ. Серед ТОП-5 живих ідей Компартії у ВР:

  1. Заборона продажу землі
  2. Проти приватизації
  3. Державний патерналізм
  4. Критика МВФ
  5. Популістичні гасла на соціальну тематику

"Це дослідження не означає, що всі, хто критикують МВФ чи виступають за збільшення ролі держави є комуністами. Однак воно показує, наскільки схожою може бути риторика у політичних сил із ніби-то різною ідеологією. За браком потужних лівих партій їх ідеї стали використовувати партії ліберального спрямування, а також політики, які активно критикували Компартію і, зокрема, П. Симоненка, в минулому",- зазначив голова КВУ Олексій Кошель.

За інформацією, усі фракції Ради використовують окремі ідеї КПУ, однак найчастіше співпадає риторика в представників Радикальної партії Олега Ляшка, "Опозиційного блоку" та ВО "Батьківщина".

"Зокрема, як і КПУ, Радикальна партія, Опоблок та "Батьківщина" активно критикують МВФ, виступають "проти" продажу землі та приватизації державних підприємств. Усі без винятку фракції ВР підтримують в різному вигляді ідею щодо державного патерналізму (безкоштовна освіта, медицина, тарифи на ЖКГ), використовують норми щодо партійної диктатури і підтримують популістські гасла на соцтематику",  – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що при аналізі враховувалися офіційні заяви ключових спікерів фракцій ВР, положення передвиборчих програм партій, а також кандидатів у Президенти на виборах 2014 року.

Нагадаємо, 16 грудня 2015 року окружний адміністративний суд Києва заборонив діяльність Компартії України за позовом Міністерства юстиції. Згодом Вищий адмінсуд підтвердив законність заборони Комуністичної партії.