НОВИНИ

Умеров розповів, як автономія кримських татар допоможе повернути Крим

За словами заступника голови Меджлісу, офіційне визнання Україною автономії кримських татар може надати додаткові аргументи для повернення Криму.

Заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умеров заявив, що офіційне визнання Україною автономії кримських татар може надати додаткові аргументи для повернення Криму. Про це він розповів в інтерв’ю Українській правді.

"Право на самовизначення - невід'ємне право будь-якого народу ... У Криму повинна бути як мінімум кримськотатарська автономія", - зазначив Умеров.

При цьому він зазначив, що вимоги автономії не означають відділення від України.

Умеров додав, що наразі статус кримських татар, як корінного народу Криму і України присвоєний постановою, яка не є законодавчим актом, тому "треба прийняти закон про статус кримськотатарського народу як корінного народу України".

За його словами, у разі прийняття відповідної поправки до Конституції, це надасть Україні додаткові аргументи у боротьбі за повернення окупованого півострова.

"Можна буде говорити, що ми готові вирішувати проблеми корінного народу, ми готові вирішити питання про реалізацію права на самовизначення, ми готові і будемо вирішувати їх проблеми, пов'язані з асиміляцією і так далі", - пояснив заступник голови Меджлісу.

Нагадаємо, що голова Межлісу кримськотатарського народу та нардеп Рефат Чубаров ще у березні 2016 року заявив про підготовку двох законопроектів, які мають на меті створити нові принципи функціонування Автономної Республіки Крим.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.