НОВИНИ

Глава МЗС Польщі про розстріл на Верецькому перевалі: це історичний fake news

Раніше повідомлялося, що польським дипломатам не сподобався напис, який супроводжує поховання Героїв Карпатської Січі.

В уряді Польщі не можуть погодитися із відкриттям Меморіалу Героям Карпатської України. Про це заявив міністр закордонних справ Польщі Вітольд Ващиковський в інтерв'ю польському тижневику "Sieci".

"Не можемо погодитися із ситуацією, яка відбулася нещодавно на Верецькому перевалі, де відкрито пам'ятник 600 вбитим нібито поляками та угорцями у 1939 році січовим стрільцям. Не було такого злочину. Це історичний "fake news", - заявив Ващиковський.

Він також додав, що шкодує, що його "правдоподібності" допомагає українська віце-прем'єр.

Як повідомлялося, 15 жовтня на Верецькому перевалі між Львівською та Закарпатською областями відкрили Меморіал Героям Карпатської України. В урочистостях брала участь українська віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинсадзе.

 

Польським дипломатам не сподобався напис, що супроводжує поховання: "Героям Карпатської України, розстріляним польськими та угорськими окупантами у березні 1939 року". У Польському МЗС заявили, що ніякої окупації Польщею України не було.

Нагадаємо, 2 листопада міністр закордонних справ Польщі Ващиковський заявив, що українці з антипольськими поглядами не зможуть потрапити до Польщі. За словами очільника польського МЗС, люди, які "демонстративно" носять мундири СС «Галичина», не зможуть проїхати через кордон. Згодом у заяві  МЗС України наголосили, що країна є відкритою до співпраці, у тому числі, з історичної проблематики.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.