НОВИНИ

У Меджлісі назвали кількість політв'язнів, яких РФ утримує в окупованому Криму

57 осіб зараз є політв'язнями на півострові.

У Криму 57 осіб вважаються політв'язнями. Про це заявив  член Меджлісу кримськотатарського народу Ескендер Барієв під час прес-конференції "Захист прав людини і деоккупація Криму через публічну дипломатію" у понеділок, 6 листопада.

"57 людей ми вважаємо політв'язнями в Криму на даний момент. Після звільнення Чийгоза і Умерова була ще низка арештів", - сказав він.

Барієв додав, що необхідно розрізняти поняття "політв'язень" і "людина, яка піддається переслідуванням".

"У Парижі 8 числа (листопада - ред.) буде вручення премії Ільмі Умерову, що створює імідж на міжнародній арені кримським татарам", - додав він.

За словами першого заступника міністра інформаційної політики України Еміне Джепарової, в Криму зараз понад 100 дітей, які виховуються без батька через переслідування Росією.

Нагадаємо, засуджених в окупованому Криму представників Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза та Ільмі Умерова видали турецькій стороні 25 жовтня. 27 жовтня вони прибули в Україну.

Один з лідерів кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв заявив, що Росія зараз працює над зняттям санкцій, тому звільнення заступників голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умерова та Ахтема Чийгоза може бути використане як аргумент про лібералізацію політики Кремля.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.