НОВИНИ

"Райські документи". Топ-менеджеру Нафтогазу створили офшорну компанію для виведення валюти з України

Мова йде про Сергія Олексієнка.

На початку 2016 року на острові Мен для українського газового топ-менеджера Сергія Олексієнка була заснована офшорна компанія для виведення валюти за кордон всупереч валютним обмеженням, що діяли в Україні. Це випливає з документів «Paradise Papers» («Документи з райських островів») – нового глобального журналістського розслідування.

Йдеться про компанію Pioneer Foundation, яка проіснувала 14 місяців.

За даними журналістського розслідування, до схеми виведення коштів міг бути залучений Альфа-Банк, а рахунок для фонду Олексієнка вирішили відкрити у Банку Кіпру.

До роботи у державній компанії Сергій Олексієнко був інвестиційним банкіром – працював у найвідоміших українських компаніях. У липні 2014 року він почав працювати у «Нафтогазі» – уповноваженим з перспективних проектів. Зараз Олексієнко – член правління «Укртрансгазу», дочірньої компанії «Нафтогазу», відповідальної за передачу та зберігання природного газу.

Нагадаємо, у неділю о 20:00 за українським часом одночасно чотириста журналістів в шістдесяти семи країнах опублікували свої матеріали про фінансові таємниці можновладців. Зокрема, розслідування журналістів показало, що колишній соратник екс-президента України Віктора Януковича Антон Пригодський через офшорну мальтійську компанію «TUC limited» замовив 37-метрову яхту Santa Maria T вартістю у понад 13 мільйонів євро. 

Навесні цього року учасники Міжнародного консорціуму журналістів-розслідувачів а також Центру розслідування корупції та організованої злочинності OCCRP, які торік оприлюднили проект «Панама Пейперз», отримали доступ до нових документів. Нове глобальне журналістське розслідування назвали «Paradise Papers» або «Документи з райських островів». Цього разу журналісти проаналізували дані про власників офшорних компаній з двох десятків юрисдикцій. Вони розташовані переважно на невеликих екзотичних островах.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.