НОВИНИ

Нардеп Онищенко почав оформляти німецьке громадянство

Депутат-утікач подав необхідні для отримання німецького громадянства документи ще кілька місяців тому.

Народний депутат Верховної Ради Олександр Онищенко, який переховується від правоохоронних органів України, оформлює німецьке громадянство. Про це бургомістр селища, у якому живе нардеп-утікач, Герцлаке Ганс Бескен повідомив в інтерв'ю DW.

Він розповів, що Онищенко подав необхідні для отримання німецького громадянства документи ще кілька місяців тому, а вже невдовзі він його отримає.

При цьому Бескен особисто сприяє Онищенку в отриманні німецького громадянства, зокрема, звернувся до вищих інстанцій з рекомендаційним листом, в якому наголосив на визначній ролі, яку український мультимільйонер відіграє для його громади.

"Я кілька разів перепитував щодо стану справ. Як мені дали зрозуміти, процес просувається успішно. Я сумнівався, що все вдасться зробити так швидко, однак за актуальною інформацією все має вирішитися позитивно", - зазначив бургомістр.

Також бургомістр зауважив, що з огляду на тривалий легальний статус перебування у Німеччині і відсутність у цій країні кримінальних справ проти Онищенка він, вочевидь, відповідає критеріям на отримання громадянства. Про проблеми з законом новоспеченого односельця в Україні сільський голова чув, однак "не береться давати цьому оцінку". 

Він пояснив, що сприяє українському депутату з паспортним питанням, оскільки сподівається, що Онищенко принесе користь його громаді, адже він пообіцяв бургомістру, що в майбутньому вкладатиме гроші в організацію міжнародних змагань з кінного спорту на найвищому рівні.

Своєю чергою, Онищенко відмовився від спілкування з виданням, а його адвокати також поки що не відповіли.

Нагадаємо, детективи НАБУ розпочали досудове розслідування за фактом розкрадання газу, видобутого за договорами про спільну діяльність із ПАТ «Укргазвидобування» у грудні 2015 року. За версією слідства,  в період з січня 2013 року по червень 2016 року члени злочинної організації протиправно заволоділи коштами, отриманими від реалізації природного газу, в розмірі понад 1,6 млрд, внаслідок чого ПАТ «Укргазвидобування» спричинено збитки в сумі більш ніж 740 млн грн.

5 липня Верховна Рада схвалила зняття недоторканності, затримання і арешт Онищенка. За кілька днів до цього він втік із України і тепер переховується. 10 серпня Онищенка оголосили у всеукраїнський розшук. Пізніше стало відомо, що Антикорупційна прокуратура перевіряє інформацію про отримання народним депутатом Олександром Онищенком російського громадянства і направила запит про правову допомогу для подальшої видачі Онищенка.

У жовтні керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький повідомив, що САП направила до суду клопотання про дозвіл на заочне засудження у "газовій справі" щодо народного депутата Олександра Онищенка. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.