НОВИНИ

Бельгійський суд відпустив на поруки Пучдемона

Екс-голову уряду Каталонії та ще чотирьох колишніх міністрів регіону тимчасово звільнили, доки суд не прийме постанови про виконання ордеру на арешт.

Бельгійський суд відпустив на поруки колишнього лідера Каталонії Карлеса Пучдемона та ще чотирьох колишніх міністрів регіону. Про це повідомляє Reuters.

Зазначається, що Пучдемон має залишатися у Бельгії до рішення суду.

"Наступним кроком у розгляді справи є поява п’яти обвинувачених перед судом протягом наступних 15 днів", — йдеться у заяві прокурорів.

Як повідомлялось, 5 листопада колишній голова уряду Каталонії Карлес Пучдемон та ще четверо його соратників, які перебували разом з ним в Брюсселі, здалися бельгійської поліції.

Нагадаємо, 30 жовтня відсторонений владою Іспанії каталонський лідер Карлес Пучдемон разом з іншими усуненими від влади членами свого кабінету прибув до Брюсселя.

1 листопада Національний суд Іспаніївикликав на допит Пучдемона та 13 усунених з посад членів його влади.

3 листопада іспанський суд видав міжнародний європейський ордер на арешт Пучдемона і чотирьох його союзників, які не з'явилися на засідання Верховного суду в Мадриді. Влада Бельгії підтвердила отримання ордера. Міністр юстиції Бельгії Коен Генс заявив, що бельгійський уряд не має впливу на майбутнє Пучдемона після видачі ордера, оскільки ордер на арешт є «абсолютно юридичною процедурою», яка «відбувається через прямий контакт між правоохоронними органами».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.