НОВИНИ

"Полювання" на призовників. У ЗСУ прокоментували дії організаторів рейдів

Речник нагадав, що відповідальність за призов громадян на військову службу покладається на місцеві органи влади.

Організатори рейдів у публічних закладах з перевіркою документів та затриманням молодих людей маніпулюють обов'язками Збройних сил України і зокрема - військового комісаріату. Про це повідомив прес-офіцер управління зв'язків з громадськістю ЗСУ Юзеф Венскович.

"Такими діями вони (організатори рейду) маніпулюють обов'язками Збройних сил України і зокрема - військового комісаріату, нібито це вони проводять якісь облави. Ні, військкомати жодних перевірок чи облав не проводять: вони не мають таких повноважень - перевіряти документи на вулиці. Це повноваження Нацполіції", - заявив Венскович.

Венскович додав, що відповідальність за призов громадян на військову службу покладається на місцеві органи влади.

"Для цього вони формують призовну комісію, яку очолює один з заступників голови держадміністрації. До складу комісії входять військовий комісар, представник Нацполіції, медичний працівник і працівники органів соцзахисту населення, та інші посадові особи, відповідно до рішення голів обласних держадміністрацій та їх заступників", - зазначив речник ЗСУ.

У разі, якщо громадянин ухиляється від призову, призовна комісія ухвалює відповідне рішення, що він ухиляється чи має законодавчі підстави для відтермінування служби та передає документи до Нацполіції для вжиття заходів - адмінстягнення, примусового приводу до призовної дільниці, порушення справи тощо.

При цьому Венскович не виключив, що проведення подібних рейдів є ініціативою місцевого врядування.

Він додав, що у Чернігівській області на базі обласного військкомату триває пілотний проект щодо реформування військових комісаріатів у територіальні центри комплектування та соцпідтримки, які по-новому працюватимуть з призовниками. Після завершення проекту нову практику буде поширено на усі регіони країни.

Як відомо, у Львові в ніч на 4 листопада біля нічного клубу "Парадокс" влаштували облаву за участі військових та поліції. Близько 20 військових і кілька поліцейських заблокували популярний серед молоді провулок Крива Липа, де розташовано багато розважальних закладів, і почали перевірку документів, зокрема у студентів та питали, чи вчаться вони на денній формі. Після пред‘явлення студентського їх відпускали. При цьому проведення рейду підтвердив керівник Західного регіонального медіацентру Міноборони Олександр Поронюк. Інформації про кількість вручених повісток немає.

Крім того, в ніч на 28 жовтня правоохоронці влаштували рейд до київського нічного клубу «Jugendhub». Поліція заявила про затримання 17 людей з наркотиками. 32 відвідувачів було доставлено до військкомату, оскільки, за повідомленням поліції, вони ухилялися від призову на строкову службу. Як з'ясувалося вже у військкоматі, серед утримуваних там опинилися і студенти, і навіть мешканці анексованого Криму, які не отримували жодних повісток. Крім того очевидці повідомили, що правоохоронці застосовували до них силу. Згодом у Генеральному штабі Збройних сил України заявили, що 12 затриманих ухилялися від виконання військового обов’язку.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.