НОВИНИ

Климпуш-Цинцадзе розповіла, коли посли США та ЄС розглянуть "план Маршалла" для України

За словами віце-прем'єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України, "план Маршалла" для України розглянуть 6 листопада.

Віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе повідомила, що "план Маршалла" для України у литовському Сеймі посли США, Канади, Японії та країн ЄС заслухають 6 листопада. Про це вона розповіла у ефірі "5 каналу".

За її словами, у разі, якщо план буде реалізовано, то в Україні ВВП може щорічно зростати на 6-8%.

"Безумовно, той факт, що Литва через свої зусилля і через дуже ретельну підготовку такого європейського плану для України, так званого "Плану Маршалла", вона підготувала підґрунтя для того, щоби могти його презентувати і бути почутою іншими членами Європейського Союзу, - це надзвичайно важливо. Разом з тим, ми мусимо розуміти, що це тільки початок шляху для того, щоби цей план отримав реальну підтримку у всіх партнерів, які би залучилися до інвестиційного плану у 5 млрд доларів чи євро щорічно на інвестиції до України", – зазначила Климпуш-Цинцадзе, додавши, що план вже набув більш конкретизовані обриси.

Як повідомлялось, Єврокомісія збирається вивчити "план Маршалла" для України, проект якого передбачає щорічне виділення Україні 5 млрд євро.

Згодом у Єврокомісії висловили скептицизм щодо "плану Маршалла" для України. Єврокомісар Йоганнес Ган заявив, що рівень довіри до України не дуже високий, тому кошти будуть віділяться тоді, "коли щось буде зроблено".

План Маршалла (European Recovery Program, Marshall Plan) був програмою економічної допомоги Європі після Другої світової війни. Її запропонував в 1947 році держсекретар США Джордж Маршалл, а сам план почав діяти в квітні 1948 року.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.