НОВИНИ

США та Росія подали в ООН протилежні резолюції щодо Сирії

Кожен з докумнтів пропонує продовжити мандат слідчої комісії, але на абсолютно різних умовах.

На розгляд до Ради безпеки Організації Об'єднаних Націй від США та РФ були внесені дві резолюції по Сирії, які суперечать одна одній. Про це повідомили 2 листопада кілька інформаційних агентств, у розпорядженні яких виявилися ці документи, пише DW.

Так, резолюції стосуються продовження роботи спільної слідчої комісії в складі співробітників ООН і Організації по забороні хімічної зброї (Joint Investigative Mechanism, JIM). Кожна з резолюцій пропонує продовжити мандат комісії, але на абсолютно різних умовах.

Згідно з документом, США висловлює серйозну стурбованість результатами експертиз JIM, особливо останньою доповіддю від 26 жовтня. Вашингтон схвалює методи роботи комісії і пропонує продовжити її підтримку, продовживши мандат на два роки.

Водночас, російська сторона критикує роботу JIM і готова продовжити її мандат тільки на шість місяців, пропонуючи комісії "переглянути свої попередні оцінки та висновки" і провести повторну експертизу на місці подій, а також включати в свої звіти матеріали сирійського уряду.

Крім того, РФ закликала Генсека ООН Антоніу Гутерріша включати в комісію експертів з гранично різних географічних зон.

Зазначається, що Рада Безпеки ООН обговорить останню доповідь JIM 7 листопада.

Як повідомлялося,  24 жовтня під час засідання Ради безпеки ООН Росія наклала вето на винесений США на голосування проект резолюції, який передбачає продовження мандата для розслідування випадків застосування хімічної зброї в Сирії.

Нагадаємо, 4 квітня в сирійській провінції Ідліб, яку контролюють повстанці, сирійська армія провела атаки за допомогою газу. Близько 400 людей отримали поранення, зокрема, хімічні опіки очей та дихальних шляхів. Кількість загиблих склала 72 особи, серед жертв трагедії в місті Хан-Шейхун - 20 дітей і 17 жінок. Правозахисні організації стверджують, що для атак армія Асада використовувала заборонену хімічну зброю, від використання якої раніше публічно відмовилася.

Уряд президента Сирії Башара Асада заперечує використання хімічної зброї і звинувачує повстанців у застосуванні забороненого озброєння. Водночас розслідування, проведене під керівництвом ООН, засвідчило, що сирійські урядові сили використовували хлор як зброю щонайменше тричі між 2014 і 2015 роками.

Представник Великої Британії при ООН Метью Райкрофт заявив, що британські експерти виявили зарин, або речовину, схожу на зарин, в зразках, взятих з місця смертельної атаки в Сирії.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.